Referanslarımızdan Bazıları

Sistem Merkezileştirme Otomasyonu

Türkiye genelinde 50 supermarket, 4 minihiper market ve 6 hipermarkete ait lokal bina otomasyonu projelerinin gerçekleştirilmiştir. Ayrıca merkezi scada yardımı ile hem lokal hemde merkezden aynı anda tüm mağazaların merkezden de kontrolü sağlanmıştır.

 

Scada olarak Zenon Supervizor kullanılmış olup merkezi scada yazılımında yaklaşık 100.000 tag çalışmaktadır.


Gerçekleştirilen bu proje ile CarrefourSA yıllık 15.000.000 kWh enerji tasarrufu sağlamıştır.


 


İstanbul Göktürk de bulunan Çabanpınar Kaynak Suyu tesislerinin 7 adet kuyu ve pompa istasyonlarının uzaktan izleme, kontrol ve raporlama sistemi firmamız tarafından zenon operator scada yazılımı ile tesis edilmiştir.


Keşan ilçesinde bulunan terfi pompalarının izlenmesi firmamız tarafından tesis edilmiş olan sistemde zenon scada yazılımı ve Beckhoff PLC ler kullanılmıştır.


Çanakkale ve İstanbul Boğazlarında bulunan gemi radar kulelerindeki enerji, kapı, yangın, hırsız, UPS durum bilgilerinin izlenmesi projesi EEC firması aracılığı ile zenon Supervizor Scada yazılımı ve Beckhoff PLC ler kullanılarak gerçekleştirilmiştir.


Yılport un Gebze ve Gemlik limanlarına ait tüm yangın algılama sistemleri zenon scada kullanılarak merkezi bir noktadan izlenebilir hale getirilmiştir. Böylece bir yangın alarmı durumunda online ekrandan görsel ve sesli uyarı alınabildiği gibi, ilgili kişi veya kişilere de e-mail atılarak uyarı verilmektedir. Oluşan tüm alarm ve sisteme yapılan müdahaleler sistemde kayıt altına alınıp geriye dönük raporlanabilir.


Site Menu