Referanslarımızdan Bazıları

Endüstriyel Ölçüm Koruma Kontrol Ürünleri

Atlas enerjinin İskenderunda bulunan 2x600 MW gücündeki santralinin tüm enerji izleme ve raporlama sistemine ait enerji analizörleri firmamızın distribütörü olduğu CET markasına ait 5 yıl garantili PMC53A (analog çıkışlı) enerji analizörleri ve PMC-1304 modbus ethernet gateway ürünleri kullanılarak tesis edilmiştir. Kullanılan toplama analizör sayısı 200 den fazladır ve gün geçtikçe sayı artmaktadır.


Bilim İlaç ın Gebze fabrikası için Electro Industries (USA) nın 4 yıl garantili Shark 100 enerji analizörlerinden 120 adet verilmiştir.


Shark 100 Class0,2S (kWh) ölçüm hassasiyeti ve 4 yıl garanti süresi ile rakipsizdir.


Botaş ın Güneydoğu petrol boru hatlarındaki tüm pompa istasyonlarına Elspec G4421 takılarak sistemde oluşan tüm enerji kalitesi olayları sürekli olarak kayıt edilip raporlanmaktadır. Böylece büyük güçteki motorların ve bunlara ait kontrol sistemlerinin arıza yapmasına sebep olan tüm olaylar izlenerek gerekli önlemlerin alınması için çalışma yapılmaya başlanmıştır.

 

Projede 16 adet Elspec G4421 kullanılmıştır.


Botaş ın Gaz İşletme Pompa İstasyonlarına ait enerji bağlantı noktalarındaki enerji kalitesinin takibi için firmamızın distribütörü olduğu CET marka, 5 yıl garantili PMC-680i enerji kalite analizörleri ile IEMS enerji izleme sistemi kullanılmıştır.


DSİ ısparta 18ç bölge müdürlüğüne 1 adet 60A ve 1 adet 45A aktif harmonik filtre uygulaması yapılarak anahtar teslim devreye alınmıştır. 

 

Böylece idari binada yaşanan florosant armatürlerde bulunan elektronik balastların arızlanması sorunu giderilmiştir.


Erdemir enerji otomasyonu kapsamında ihtiyacı olan enerji analizörlerini firmamızdan temin etmiştir. Proje kapsamında 500 den Electro Industires Class0,2 (kWh) pano tipi enerji analizörü temin edilmiş ve hali hazırda temin edilmektedir.


Kullanılan enerji analizörleri Electro Industires (USA) in 4 yıl garantili ve Class 0,2S enerji (kWh) ölçüm hassasiyetindeki Shark 100 ve Shark 200 enerji ürünleridir.


www.erdemir.com.tr

Zonguldak Ereğli de bulunan Erdemir Demir Çelik Fabrikasına nın merkezi dağıtım merkezlerine CET-PMC680i enerji kalite analizörü bağlanarak şebeke kaynaklı veya yük kaynaklı olayların kayıt altına alınması ve raporlanması sağlanmıştır. Projede 11 adet PMC-680i kullanılmış ve her geçen gün proje genişletilmektedir.


Türkiye genelinde birçok GES santalinde firmamızın distribitörü olduğu Arcteq AQ-V211 Rocof gerilim koruma rölesi çalışmaktadır.


İsdemir enerji otomasyonu projesi kapsamında 100 den fazla enerji analizörü temin edilmiştir. 

 

Proje kapsamında Electro Industries in (USA) 4 yıl garantili Class0,2S (kWh) Shark 100 enerji analizörleri kullanılmıştır. 


www.isdemir.com.tr

OSB 2. kısım için distribütörü olduğumuz Sprecher EP-DS6 koruma rölelerinin temini ve montajı ile müşteri çıkışları için Elnet LT-TCP ethernet haberleşmeli enerji analizörlerinin yerlerine montajları yapılmıştır.


2. kısımda bulunan Sprecher Rölelerin ve 1. kısımda bulunan PNC marka rölelerin tüm röle ayar/koordinasyonları yapılarak röle test cihazı ile testleri yapılmıştır.


MMK Metalurji nin enerji otomasyonu projesinde kullanılmak üzere firmamız tarafından 5 adet Nexus 1500 enerji kalite analizörü, 25 adet Shark 200 enerji kalite analizörü ve 136 adet Shark 100 enerji analizörü temin edildi. 


Ankara da bulunan genel müdürlüğün enerji izleme ve raporlama sistemi için firmamız tarafınan sahaya elnet LT-TCP enerji analizörleri ve zenon Operator scada yazılımı kurulumu yapılarak devreye alınmıştır.


İstanbul Kağıthane de buluna Sadabat Plaza ya firmamızın distribütörü olduğu Elnet LT enerji analizörlerinden 80 adet monte edilmiş ve izleme-raporlama yazılımı olarak zenon scada kullanılarak online izleme, raporlama ve kiracılara faturalandırma yapılması sağlanmıştır.


Sivata bulunan Sias alçı fabrikasının enerji izleme ve raporlama sistemi firmamızın distribütörü olduğu CET firmasına ait 5 yıl garantili PMC53A enerji analizörleri ve IEMS izleme ve raporlama yazılımı kullanılarak online olarak izlenmekte ve raporlanmaktadır.


Lüleburgaz da buluna Solmazer Mutfak Gereçlerine ait enerji izleme ve raporlama işleri firmamız tarafından yapılmıştır. Projede Elnet Lt-TCP enerji analizörleri kullanılmıştır.


Enerji otomasyonu projesi kapsamında 100 den fazla enerji analizörü temin edilmiştir. 

 

Proje kapsamında Electro Industries in (USA) 4 yıl garantili Class0,2S (kWh) Shark 100 enerji analizörleri kullanılmıştır. 

 

Proje Siemens tarafından SAT230 scada yazılımı ile yapılmıştır. SAT230 distribütörü olduğumuz zenon scada nın Siemens için yapılan OEM versiyonudur.


www.tupras.com.tr

Uşak Üniversitesi bünyesindeki tüm OG röleler firmamızın distribütörü olduğu Sprecher EP serisi ürünler ile değiştirilmiş ve tüm test ve ayarları yapılarak yerinde devreye alınmıştır.

 

Röle sayısı : 24 adettir.

 

 


GE tarafından tesis edilen 640 MW gücündeki, Bingöl Yukarı Kaleköy HES in Sprecher BCU sistemi firmamız tarafından test edilerek devreye alınmıştır.


Site Menu