Referanslarımızdan Bazıları

Enerji - Sayaç Otomasyonu Uygulamalarımız

Yeni yönetmelik kapsamında santral sahiplerinin tesis etmekle yükümlü oldukları EDAŞ veri aktarım sistemi; 15 adet 1 MW GES için, otomasyon-RTU panoları tesis edilerek ADM EDAŞ ile testleri yapılarak teslim edilmiştir.

 

Projede;

15 adet Sprecher E-T3 RTU

15 adet Enerji Kalite Analizörü

15 adet GPS/4G Özellikli GSM Modem

15 adet otomasyon panosu kullanılmıştır.


İstanbul Dudullu da bulunan Alpke Metal Fabrikasının enerji izleme ve raporlama sistemi elnet LT-TCP enerji analizörleri ve zenon Operator scada yazılımı kullanılarak yapılmıştır.


Atlas enerjinin İskenderunda bulunan 2x600 MW gücündeki santralinin tüm enerji izleme ve raporlama sistemine ait enerji analizörleri firmamızın distribütörü olduğu CET markasına ait 5 yıl garantili PMC53A (analog çıkışlı) enerji analizörleri ve PMC-1304 modbus ethernet gateway ürünleri kullanılarak tesis edilmiştir. Kullanılan toplama analizör sayısı 200 den fazladır ve gün geçtikçe sayı artmaktadır.


Boğaziçi Kilyos Tesislerinde bulunan 1MW RES in Bedaş RTU scada veri aktarım sistemi firmamız tarafından tesis edilerek devreye alınmıştır.


Bolu nun Dörtdivan projesinde tesis edilen temiz su arıtma projesinin tüm elektrik altyapı işleri ile MCC, PLC ve scada işleri firmamız tarafından yapılmıştır.


Projede zenon operator scada yazılımı ve ABB PLC kullanılmıştır.

 

Proje Bedeli : 135.000 TL (2013) 


İstanbul-Ankara otobanı bolu tünelleri öncesindeki son tesis olan Tursan ın ENH, OG, Trafo, jeneratör dahil tüm elektrik altyapı işleri ile otomasyonu firmamız tarafından yapılmıştır. Projede otomasyon yazılımı olarak firmamızın distribütörü olduğu zenon supervizor scada yazılımı kullanılmıştır.


Botaş ın Güneydoğu petrol boru hatlarındaki tüm pompa istasyonlarına Elspec G4421 takılarak sistemde oluşan tüm enerji kalitesi olayları sürekli olarak kayıt edilip raporlanmaktadır. Böylece büyük güçteki motorların ve bunlara ait kontrol sistemlerinin arıza yapmasına sebep olan tüm olaylar izlenerek gerekli önlemlerin alınması için çalışma yapılmaya başlanmıştır.

 

Projede 16 adet Elspec G4421 kullanılmıştır.


Botaş ın Gaz İşletme Pompa İstasyonlarına ait enerji bağlantı noktalarındaki enerji kalitesinin takibi için firmamızın distribütörü olduğu CET marka, 5 yıl garantili PMC-680i enerji kalite analizörleri ile IEMS enerji izleme sistemi kullanılmıştır.


OSB nin atıksu arıtma tesisine ait tüm ENH, OG, Jeneratör dahil her türlü enerji altyapı ve otomasyon işleri firmamız tarafından yapılmıştır. Projede firmamızın distribütörü olduğu zenon supervizor scada yazılımı kullanılmıştır.


Kocaeli Korda Fabrikasında bulunan tüm OG röle, analizör ve kesici pozisyon bilgilerinin izleme ve raporlama sistemi firmamızın distribötürü olduğu zenon Energy Edition scada kullanılarak gerçekleştirilmiştir.


Şişecam grup bünyesinde yeni tesis edilen Balıkesir de bulunan Cam Elyaf Fabrikasına ait 2 adet K.E.K. fırınlarına ait otomasyon sistemi firmamız tarafından tesis edilerek devreye alınmıştır.


Şişecam grup bünyesinde yeni tesis edilen Balıkesir de bulunan Cam Elyaf Fabrikasının tüm yan tesistelerine ait izleme, kontrol ve reporlama sistemi firmamız tarafından tesis edilerek devreye alınmıştır.


Türkiye genelinde 50 supermarket, 4 minihiper market ve 6 hipermarkete ait lokal bina otomasyonu projelerinin gerçekleştirilmiştir. Ayrıca merkezi scada yardımı ile hem lokal hemde merkezden aynı anda tüm mağazaların merkezden de kontrolü sağlanmıştır.

 

Scada olarak Zenon Supervizor kullanılmış olup merkezi scada yazılımında yaklaşık 100.000 tag çalışmaktadır.


Gerçekleştirilen bu proje ile CarrefourSA yıllık 15.000.000 kWh enerji tasarrufu sağlamıştır.


 


Çerkezköy de bulunan AVM nin mevcut analizörleri (30 adet PAC-3200) ile firmamızın distribütörü olduğu CET markasına ait 20 adet PMC-340, 10 adet PMC-220 analizörlerin kullanıldığı proje de, IEMS enerji izleme ve raporlama yazılımı kullanılarak online izleme, raporlama ve faturalandırma yapılmaktadır.


İstanbul Göktürk de bulunan Çabanpınar Kaynak Suyu tesislerinin 7 adet kuyu ve pompa istasyonlarının uzaktan izleme, kontrol ve raporlama sistemi firmamız tarafından zenon operator scada yazılımı ile tesis edilmiştir.


Yeni yönetmelik kapsamında santral sahiplerinin tesis etmekle yükümlü oldukları EDAŞ veri aktarım sistemi; 7 adet RES için, otomasyon-RTU panoları tesis edilerek UEDAŞ ile testleri yapılarak teslim edilmiştir.

 

Projede;

7 adet Sprecher E-T3 RTU

7 adet Enerji Kalite Analizörü

7 adet GPS/4G Özellikli GSM Modem

7 adet otomasyon panosu kullanılmıştır.


7 adet RES e ait Türbin bilgileri ve DM lerdeki trafo, röle, Hücrelere ait bilgilerin izlendiği izleme ve kontrol özellikli scada sistemi, Distribütörü olduğumuz zenon energy edition scada kullanılarak tamamlanmıştır.

 

Tesis edilen scada yazılımı ile tesis lokal olarak scada server üzerinden veya web üzerinden izlenebilmektedir.


Divan Otel in Taksim deki oteli için distribütörü olduğumuz NdMeter Cube400 enerji analizörleri ile zenon supervizor scada yazılımı kullanıarak otomasyon projesi gerçekleştirilmiştir.


Arge binasındaki anaklizörlerin, jeneratör senkron panellerinin ve PLC lerin uzaktan izlenmesi kontrolü ve raporlanması işidir. Projede zenon energy edition scada yazılımı kullanılmıştır.


Üniversite bünyesindeki 8 adet trafo merkezinedeki enerji analizörleri, enerji kalite analizörleri, PLC lerin uzaktan izlenmesi sahanın kontrolü ve raporlanması işleri zanon energy edition scada yazılımı kullanılarak yapılmıştır. Toplamda projede 210 enerji analizörü, 3 adet Schneider PLC bulunmaktadır. 


Kampüs genelindeki trafo merkezlerinin enerji analizörleri ve PLC ler ile uzaktan izlenmesi ve raporlanması işidir. projede zenon energy edition scada yazılımı kullanılmıştır. Ayrıca web den izleme için web client bulunmaktadır.


DSİ ısparta 18ç bölge müdürlüğüne 1 adet 60A ve 1 adet 45A aktif harmonik filtre uygulaması yapılarak anahtar teslim devreye alınmıştır. 

 

Böylece idari binada yaşanan florosant armatürlerde bulunan elektronik balastların arızlanması sorunu giderilmiştir.


Eko Sinerji firmasının Cezayir de yaptığı proje kapsamında mobil yüksek gerilim trafo merkezleri için  enerji otomasyonu projeleri firmamız tarafından gerçekleştirildi. 


Proje kapsamında 53 adet zenon energy edition scada yazılımı kullanıldı.


Projede kullanılan protokoller;

IEC60870-5-101


Zonguldak Ereğli de bulunan Erdemir Demir Çelik Fabrikasına nın merkezi dağıtım merkezlerine CET-PMC680i enerji kalite analizörü bağlanarak şebeke kaynaklı veya yük kaynaklı olayların kayıt altına alınması ve raporlanması sağlanmıştır. Projede 11 adet PMC-680i kullanılmış ve her geçen gün proje genişletilmektedir.


Eren Enerjinin zonguldakta bulunan 2x700 Mw lık Zetes3 Kömür Santrali projesinin şalt sahası otomasyonu firmamız tarafından yapılmıştır.

 

Proje kapsamında firmamızın distribütörü olduğu;

2 adet "Zenon Energy Edition" yedekli server

2 adet client

7 adet Sprecher BCU

 

kullanılmıştır.

 

Network : PRP li iletişim altyapısı kullanılmıştır.


Fabrikada bulunan santralin ve trafoların üretim/tüketimlerinin izlenmesi ve raporlanması için Elnet LT-TCP enerji analizörleri ve zenon Operator scada yazılımı kullanılmıştır.


EUAŞ Kangal Termik Santralinin iyileştirme çalışmaları kapsamında revize edilen santral soğutma kulesi otomasyonu firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.


Projede ki 2 adet soğutma kulesi için 2 adet S7-300 PLC ile havuzlardan alınan sıcaklık verisine göre motor sürücüler vasıtası ile motor devirleri ayarlanmış ve %60 civarından tasarruf sağlanmıştır.


Santral yönetim binasına kurulan scada sistemi üzerinden tüm motorların ve sürücülerin set değerleri değiştirilebilmekte, online olarak sistem izlenip gerekli raporlar alınabilmektedir.  


Denizli de bulunan Fina Holding e ait 15 adet 1 MW lık GES in EDAŞ veri aktarım sistemi tesis edilerek devreye alınmıştır.

 

Projede;

15 adet Sprecher E-T3 RTU

15 adet Enerji kalite analizörü

15 adet GP/4G özellikli Modem

15 adet otomasyon panosu kullanılmıştır.


Karabük Üniversitesi bünyesindeki trafo merkezlerinin uzaktan izleme ve kontrol projesi firmamız tarafından yapılmıştır.


Proje kapsamında 2 adet yedekli zenon energy edition scada yazılımı, 1 adet Client scada yazılımı kullanılmıştır.


Projede ABB PLC ler ve distribütmrü olduğumuz Elnet enerji analizörleri ile haberleşilmiştir.


Kullanılan protokoller;

Modbus 


Fabrika bünyesinde 40 nokttaya firmamız tarafından Elnet Lt-TCP enerji analizörleri ve OG girişe enerji kalite analizörü takılarak zenon energy edition scada yazılımı ile enerji izleme ve raporlama sistemi kurulmuştur.


İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde bulunan Luna marka sayaçların uzaktan izleme ve faturalandırma sistemi zenon scada kullanılarak firmamız tarafından tesis edilmiştir.


Keşan ilçesinde bulunan terfi pompalarının izlenmesi firmamız tarafından tesis edilmiş olan sistemde zenon scada yazılımı ve Beckhoff PLC ler kullanılmıştır.


Çanakkale ve İstanbul Boğazlarında bulunan gemi radar kulelerindeki enerji, kapı, yangın, hırsız, UPS durum bilgilerinin izlenmesi projesi EEC firması aracılığı ile zenon Supervizor Scada yazılımı ve Beckhoff PLC ler kullanılarak gerçekleştirilmiştir.


Kilim Grup Türkiye nin en büyük askeri kumaş üreten firmalarından biridir. Kilim grup enerji izleme ve raporlama sistemi için firmamızı tercih etmiş ve proje kapmında zenon scada ile 100 den fazla elnet enerji analizörü sahaya montajı yapılmıştır. 


Kocaeli Brisa Fabrikasında bulunan makinelerdeki eski versiyon zenon scada yazılımlarının yeni versiyona güncellenmesi firmamız tarafından yapılmıştır. Ayrıca ilgili mühendislik ekibine eğitim verilerek olası arızalara veya eklemeleri kendilerinin yapmaları sağlanmıştır.


Legrand ın Gebze de bulunan fabrikasındaki eski teknoloji sigorta üretim makinasının PLC sistemi sökülerek panasonic PLC ler ile yenilenmiş ve daha hızlı çalışır hale getirilmiştir. Makina 12 istasyonlu bir döner tabla, 1 punto kaynak merkezi, 1 robot kol içermektedir.


Malatya Kernek de bulunan 1 MW lık eski HES in tüm AG-OG renavasyonu yapılarak yeni nesil otomasyon sistemi ile birlikte devreye alınmıştır.


Yeni yönetmelik kapsamında santral sahiplerinin tesis etmekle yükümlü oldukları EDAŞ veri aktarım sistemi; 3 adet 1 MW GES için, otomasyon-RTU panoları tesis edilerek Fırat EDAŞ ile testleri yapılarak teslim edilmiştir.

 

Projede;

3 adet Sprecher E-T3 RTU

3 adet Enerji Kalite Analizörü

3 adet GPS/4G Özellikli GSM Modem

3 adet otomasyon panosu kullanılmıştır.


3 adet GES e ait inverter bilgileri ve DM lerdeki trafo, röle, Hücrelere ait bilgilerin izlendiği izleme ve kontrol özellikli scada sistemi, Distribütörü olduğumuz zenon energy edition scada kullanılarak tamamlanmıştır.

 

Tesis edilen scada yazılımı ile tesis lokal olarak scada server üzerinden veya web üzerinden izlenebilmektedir.


Yeni yönetmelik kapsamında santral sahiplerinin tesis etmekle yükümlü oldukları EDAŞ veri aktarım sistemi; 1 adet 5 MW GES için, otomasyon-RTU panoları tesis edilerek Fırat EDAŞ ile testleri yapılarak teslim edilmiştir.

 

Projede;

1 adet Sprecher E-T3 RTU

1 adet Enerji Kalite Analizörü

1 adet GPS/4G Özellikli GSM Modem

1 adet otomasyon panosu kullanılmıştır.


Anel Enerji tarafından tesis edilen 5MW lık güneş enerji santraline ait tüm panellerden gelen üretim verileri, şalter durum bilgileri, enerji analizörlerinden gelen ölçüm verileri ile şalter kumandaları zenon energy edition kullanılarak firmamız tarafından yapılmıştır.


Sistemdeki dijital ve analog veriler Vipa Silio remote I-O modülleri ve Vipa 315 CPU üzerinden izlenmektedir. 


Kullanılan Protokoller;

Modbus

Siemens S7-TCP 


Marriot otel in iç tükerimlerinin faturalandırılması ve jeneratör-şebeke şalterlerinin çalışma durumlarının takibi için reliance scada + Shark 100 enerji analizörleri kullanılmıştır. Proje ile her bir birimin tüketimleri ayrı ayrı istenilen iki tarih-saat arasında raporlanabilmekte ve excel e aktarılabilemektedir.


Merzifon Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Avrupa Birliği Desek fonu (IPA) vasıtası ile Gezer Endüstri tarafından tesis edilen atıksu arıtma tesisinin tüm elektrik altyapı ve otomasyon-scada işleri anahtar teslim olarak firmamız tarafından yapılarak devreye alınmıştır. Proje işin süresi ve kalitesi ile Çevre ve Şehircilik Bakalnlığı tarafından örnek proje olarak gösterilmiştir.


Bodrum un en büyük AVM si olan Midtown un eski BMS sistemi değiştirilmiş ve aydınlatma, ısıtma, soğutma, enerji izleme ve faturalandırma, su izleme ve faturalandırma sistemlerinin tümü zenon yazılımı ile merkezileştirilmiştir. Böylece birçok yazılım yerine tek bir yazılım ile tüm sistem tek bir noktadan izlenip kontrl edilebilmekte ve tüm veriler kayıt edilerek istenilen tüm raporlar hazırlanabilmektedir.


Misha shipping tarafından yapılan 145 mt lik KIOWA isimli geminin alarm izleme, kayıt ve raporlama yazılımı firmamız tarafından tesis edilmiştir.

 

Projede ana makinalar, PMS, jeneratörler, tüm pompalar ve diğer yardımcı tesis/ekipmanlar online olarak izlenmekte ve raporlanmaktadır. Proje onayı RINA sertifikasyonuna sahiptir.

 


MMK Metalurji nin enerji otomasyonu projesinde kullanılmak üzere firmamız tarafından 1 adet Nexus 1500 enerji kalite analizörü, 5 adet Shark 200 enerji kalite analizörü ve 50 adet Shark 100 enerji analizörü, şalter ve kesici durum bilgilerini izlemek için Moxa I-O Logic ürünleri temin edildi.


Ayrıca tüm bu analizörleri izlemek için distribütörü olduğumuz zenon enerji edition scada yazılımı temin edilerek teknik personele eğitimleri verilmiştir. 


MMK Metalurji nin enerji otomasyonu projesinde kullanılmak üzere firmamız tarafından 5 adet Nexus 1500 enerji kalite analizörü, 25 adet Shark 200 enerji kalite analizörü ve 136 adet Shark 100 enerji analizörü temin edildi. 


Hastanenin enerji altyapı izleme ve raporlama sistemi ile IT sistemlerin çalışma durumunun izlenmesi için firmamız tarafından zenon operator scada yazılımı kullanılmıştır.


Mustafa Nevzat ilaç fabrikasındaki trafolar üzerinden tüketilen enerjinin izlenmesi ve raporlanması için firmamız tarafından montajı yapılmş olan Elnet LT-TCP enerji analizörleri ve zenon Operator scada yazılımı kullanılmıştır.


Yeni yönetmelik kapsamında santral sahiplerinin tesis etmekle yükümlü oldukları EDAŞ veri aktarım sistemi; 1 adet 1 MW GES için, otomasyon-RTU panoları tesis edilerek UEDAŞ ile testleri yapılarak teslim edilmiştir.

 

Projede;

1 adet Sprecher E-T3 RTU

1 adet Enerji Kalite Analizörü

1 adet GPS/4G Özellikli GSM Modem

1 adet otomasyon panosu kullanılmıştır.


Orhaneli belediyesine ait 1 MW GES için lokal scada sistemi tesis edilerek devreye alınmıştır.  Projede zenon energy edition scada yazılımı kullanılarak loka ve internet üzerinden uzaktan izleme-kontrol imkanı sağlanmıştır.


Özdirenç tarafından, Yunanistan daki GSM operatörü için üretilen yük bankasının otomasyonu firmamız tarafından Vipa PLC ve Vipa Operatör panel kullanılarak gerçekleştirildi. Yük bankasında 1 kW ile 350 kW arasında 1'er kW lık basamaklarla yük seçimi yapılabilmektedir.


Poly Plex in çorlu Avrupa Serbest Bölgesinde bulunan fabrikası için sahadaki enerji analizörleri, şalter pozisyonları, johson control ısıtma soğutma sistemleri ile cogen sisteminin online verimlilik izleme ve kontrol sistemi tesis edilmiştir.


Projede kullanılan protokoller;

Modbus

Johnson DX9100


Ankara da bulunan genel müdürlüğün enerji izleme ve raporlama sistemi için firmamız tarafınan sahaya elnet LT-TCP enerji analizörleri ve zenon Operator scada yazılımı kurulumu yapılarak devreye alınmıştır.


İstanbul Levent te bulunan Radore Veri Merkezine ait sahada bulunan tüm server odaları, AG/OG sistemleri ile ısıstma ve sogutma sistemlerine ait altyapılar firmamız tarafından tesis edilen enerji / ortam izleme ve raporlama sistemi tarafından izlenmekte ve raporlanmaktadır.

 

sistem dahilinde zenon 4500 tag enerj analizörü, 80 adet enerji analizözü, 40 adet ısı ve nem sensörü, 4 adet PLC panosusu ve klima santrallerinden alınan analog ve dijital durum bilgileri online olarak izlenip geriye dönük olarak raporlanmaktadır. Raporlarda PUE deperleri de hesaplanmaktadır.


İstanbul Kağıthane de buluna Sadabat Plaza ya firmamızın distribütörü olduğu Elnet LT enerji analizörlerinden 80 adet monte edilmiş ve izleme-raporlama yazılımı olarak zenon scada kullanılarak online izleme, raporlama ve kiracılara faturalandırma yapılması sağlanmıştır.


Alman menşeili firmanın Rusya Ulyanovsk da yapılan yeni üretim binası için komple bina otomasyonu projesi gerçekleştirildi.


Saha DDC panolarında Honeywell ürünleri kullanılan projede sahadaki tüm AHU lar, yangın damperleri, basınçlandırma fanları, enerji analizörleri, jeneratör, OG röleler, Gaz ve su sayaçları izlendi ve kontrol edildi.


Projede zenon supervizor scada yazılımı kullanıldı. Yazılım aynı zamanda Almanya merkezdeki zenon server ile iletişim halindedir.


Kullanılan protokoller;

BACnet

Modbus


Sivata bulunan Sias alçı fabrikasının enerji izleme ve raporlama sistemi firmamızın distribütörü olduğu CET firmasına ait 5 yıl garantili PMC53A enerji analizörleri ve IEMS izleme ve raporlama yazılımı kullanılarak online olarak izlenmekte ve raporlanmaktadır.


Lüleburgaz da buluna Solmazer Mutfak Gereçlerine ait enerji izleme ve raporlama işleri firmamız tarafından yapılmıştır. Projede Elnet Lt-TCP enerji analizörleri kullanılmıştır.


Şişecam ın dünya genelinde ki fabrikalarına ait elektrik, gaz, su, basınçlı hava tüketimlerinin uzaktan izlenmesi ve ürün başına düşen enerji maliyetlerinin merkezi olarak çıkartılması amacı ile kurulan SEOIS projesinin tüm dananım ve yazılım uygulaması firammız tarafından yapılmıştır. 

 

Proje genelinde;

28 adet enerji kalite analizörü (Elspec G4421)

2000 den fazla pano tipi enerji analizörü (Elnet Lt-TCP)

100 den fazla endress hauser marka ethernet IP haberleşmeli su sayacı

300 den fazla hava tüketim sayacı

 

Projenin ilk etabı olan 15 fabrikaya uygulanmıştır.

 

Sistem, 2 adet merkezi yedekli server ile fabrikalarda lokal olarak bulunan 15 adet scada server üzerinden %100 yedekli olarak olarak izlenmekte ve raporlanmaktadır.

 

Kurulan sistem sayesinde tüm kompresörlerin, pompaların ve fırının verimlilik eğrileri online ve geriye dönük olarak izlenmektedir.

 

Proje geniş alan uygulaması olarak Türkiyede yapılan en büyük projedir.

 

Proje büyüklüğü : 2.750.000 Euro

 


Firmanın Çorlu da tesis ettiği yeni fabrikasının elektrik ve gaz izleme sistemi firmamız tarafından tesis edilmiştir.

 

Projede firmamızın distribütörü olduğu Elnet LT-TCP enerji analizörlerinden 45 adet, 16 adet Elgas volume corrector, 1 adet Nexus 1500 enerji kalite analizörü kullanılmış ve tesisteki mevcut Sepam koruma röleleri izlenmiştir.

 

İzleme ve raporlama yazılımı olarak firmamızın distribütörü olduğu zenon energy edition 1500 tag scada yazılımı kullanılmıştır.


Yeni yönetmelik kapsamında santral sahiplerinin tesis etmekle yükümlü oldukları EDAŞ veri aktarım sistemi; 1 adet 1 MW GES için, otomasyon-RTU panoları tesis edilerek Fırat EDAŞ ile testleri yapılarak teslim edilmiştir.

 

Projede;

1 adet Sprecher E-T3 RTU

1 adet Enerji Kalite Analizörü

1 adet GPS/4G Özellikli GSM Modem

1 adet otomasyon panosu kullanılmıştır.


Turgutlu Devlet Hastanesi bünyesindeki AG-OG sisteminin ve ameliyathane panolarının uzaktan izlenmesi ve raporlanması projesidir. Proje dahilinde zenon operator scada yazılımı kullanılıştır. Proje firmamız tarafından uygulanmıitır.


İstanbul Dudullu da bulunan fabrikanın enerji izleme ve raporlama sistemi firmamız tarafından zenon Energy Edition scada yazılımı kullanılarak yapılmıştır.


Urfa OSB bünyesinde bulunan Siemens koruma röleleri ile enerji sayaçları ile haberleşilerek OSB nin scada ve ASOS projesi gerçekleştirilmiştir.

 

Proje kapsamında;

zenon energy edition scada yazılımı

zenon analyzer raporlama modülü kullanılmıştır.

 

Kullanılan protokoller;

IEC61850

IEC62056-21

Modbus


Uşak Üniversitesinin enerji izleme ve kontrol projesi kapsamında distribütörü olduğumuz zenon energy edition scada yazılımı ve Sprecher röleler ile otomasyon projesi gerçekleştirilmiştir.


Vakıf Katılım Bankasının Ümraniye de bulunan Genel Müdürlük Binası nın Tüm enerji altyapısına ait enerji analizörleri, UPS durum bilgileri, şalter durum bilgileri ile sistem odalarının sıcaklık, nem, su baskını bilgileri firmamızın distribütörü olduğu zenon energy edition scada yazılımı kullanılarak firmamız tarafından devreye alınmıştır.


Belekte bulunan Wome Hotel in enerji izleme ve raporlama sistemi firmamız tarafından tesis edilemiştir. Projede firmamızın distribütörü olduğu Multi Cube Çok girişli ethernet çıkışlı analizörler ve zenon energy edition scada yazılımı kullanılmıştır.


Yılport un Gebze ve Gemlik limanlarına ait tüm yangın algılama sistemleri zenon scada kullanılarak merkezi bir noktadan izlenebilir hale getirilmiştir. Böylece bir yangın alarmı durumunda online ekrandan görsel ve sesli uyarı alınabildiği gibi, ilgili kişi veya kişilere de e-mail atılarak uyarı verilmektedir. Oluşan tüm alarm ve sisteme yapılan müdahaleler sistemde kayıt altına alınıp geriye dönük raporlanabilir.


Site Menu