Detay Bilgi
ve Teklif Almak
İçin Bize Ulaşın

Menşei: Avusturya

zenon Soft PLC Modülü

 

zenon Logic; zenon scada içine entegre edilmiş bir PLC yazılımıdır. zenon logic, zenon scadanın tüm versiyonları içine standart olarak entegre edilmiştir. zenon scadanın dahili tag ları ile limitsiz olarak, harici taglar ile lisanslı olarak kullanılabilir.

 

zenon Logic ile zenon scada içindeki taglar arasında veya bir tag üzerinde komplex matematiksel işlemler yapabilir veya mantıksal (Ladder vb...) programlalar yapabilirsiniz. Böylece farklı scadalardaki gibi komplex script kodlarına ihtiyaç duymazsınız.

 

zenon Logic ile dilerseniz sahada PLC CPU su kullanmadan sahada remote I-O kullanarak yapalıacak uygulamalar tıpkı sistemde bir PLC varmış gibi kontrol edilebilir. 

 

zenon Logic bazı PLC CPU ları içinde işletim sistemi olarak da kullanılmaktadır. Bu tip CPU larda zenon logic CPU da direkt olarak editor olarak kullanılıp scada içinde yazılan logic ler direkt olarak CPU ya yazılabilir. Böylece scada ile PLC programı sahada CPU olmasa bile PC ortamında tam olarak test edilebilir.

 

zenon Logic, aynı zamanda bir protokolden okunan verilerin diğer bir protokole dönüştürülmesine de olanak tanır. Böylece harici bir protokol converter e ihtiyacınız kalmaz.

 

SGE Mühendislik olarak firmamız, Avusturya menşeili Copadata firmasına ait zenon scada yazılımının Türkiye deki yetkili tek distribütörüdür.

 

Neden zenon?

zenon bağımsız bir scada yazılımıdır. Bağımsız olmasının yanında, bilinen tüm protokoller ile haberleşebilecek OPC driverı bulunduğundan tüm sistemlerin tek merkezden izlenmesine olanak tanıyan tek scada yazılımıdır.

 

zenon dinamik bir yapıya sahiptir. Sektördeki tüm gelişmelere anında ayak uydurur. Bu özelliği ile Windows 10/ 8 / 7 / ve CE altında çalışabilen ilk scada yazılımıdır. Aynı şekilde SQL server 2012 ve SAP gibi veri tabanları ile %100 uyumludur.

 

zenon, multi touch paneller ile uyumlu çalışan ilk scadadır.

 

zenon, içinde entegre soft PLC (Zenon Logic) bulunan tek scadadır. Bu modül ile sahada yazacağınız PLC programını ek bir editöre ihtiyaç duymadan PC de yazar test eder ve IEC 61131 standardı ile uyumlu PLC lere direkt olarak yazarak zamandan ve paradan tasarruf edersiz. Böylece scada ile PLC nizin %100 uyumlu çalışacağından emin bir şekilde sahaya gidersiniz.

 

zenon, patenti, Copadata ya ait üstün yedekleme teknolojisi (circular redundancy©) ile size sınırsız yedekleme olanakları sunar. Örneğin sınırsız sayıda birbirinin yedeği server oluşturabilir dilerseniz bir veya daha fazla server a bağlı sınırsız sayıda Client kurabilirsiniz.

 

zenon web server ile herhangi bir PC den, dünyanın herhangi bir yerinden server a kullanıcı adı ve şifre ile bağlanıp, gerçek zamanlı olarak verileri izleyebilir dilerseniz sahayı kontrol edebilirsiniz.

 

Yedekli server yapısında serverlardan biri kapanıp tekrar geri geldiğinde tüm veriler yeni açılan server yazılımı tarafından anında kopyalanarak, veri kaybının önüne geçilir. %100 verilerin yedeğinin geri alınması özelliği sadece Zenon Scada da bulunmaktadır.

 

Güvenilirliği sürekli test edilen zenon scada nın üstün güvenlik ve şifreleme yapısı ile uzak bağlantılarda tüm verilerinizin güvenliğinin garanti olduğundan emin olursunuz.

 

zenon da gelişmiş alarm algılama ve arşivleme özelliği bulunmaktadır. Alarmlar ve sistem olayları ayrı ayrı kategorize edilerek kaydedilebilir. Dilerseniz alarm durumunda e-mail ile veya cep telefonunuza mesaj ile alarm bilgisi alabilirsiniz.

 

zenon tek bir yazılım ile tüm projelere aynı çözümü sunmaz, zenon sektöre özel geliştirdiği scada yazılımları ile endüstri, enerji, gıda, ilaç, otomotiv sektörlerine özel çözümler sunan tek scada dır.

 

zenon kolay mühendislik arayüzü ile aylar sürecek scada projelerinin günler hatta saatler içinde tamamlanmasına olanak tanır. Böylece hem paradan hemde zamandan tasarruf edersiniz.

 

İşte bu nedenle biz Zenon u tercih ettik, sizde deneyin Zenon farkını görün, vaz geçemeyeceksiniz.

 

zenon Scada; Siemens (SAT 230), Sprecher Automation (Sprecon V460) gibi dünya çapında firmalar tarafından kendi isimleri ile OEM olarak yıllardır kullanılmaktadır.   

 

Eğitim ve diğer sorunlarınız için arayın konusunda uzman personelimiz size yardımcı olacaktır. Firmamız bünyesinde verilmekte olan eğitimler; Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak verilebilmektedir.

 

 

Zenon Hakkında Videolar İçin Tıklayınız (You Tube)

Kodu Model Açıklama
ZLO8-64 Zenon Logic zenon LO RT 64 TAGs
ZLO8-128 Zenon Logic zenon LO RT 128 TAGs
ZLO8-256 Zenon Logic zenon LO RT 256 TAGs
ZLO8-512 Zenon Logic zenon LO RT 512 TAGs
ZLO8-1024 Zenon Logic zenon LO RT 1024 TAGs
ZLO8-2048 Zenon Logic zenon LO RT 2048 TAGs
ZLO8-4096 Zenon Logic zenon LO RT 4096 TAGs
ZLO8-8192 Zenon Logic zenon LO RT 8192 TAGs
ZLO8-16384 Zenon Logic zenon LO RT 16384 TAGs
ZLO8-65536 Zenon Logic zenon LO RT 65536 TAGs
ZLO8-UNLMTD Zenon Logic zenon LO RT Unlimited TAGs

Site Menu