Detay Bilgi
ve Teklif Almak
İçin Bize Ulaşın

Menşei: Avusturya

Özel Raporlama Modülü

 

Scada uygulama projelerinin en önemli ayaklarından biride kaydedilen verilerin analiz edilmesi ve raporlanmasıdır. zenon Analyzer ile kaydedilen verilerden istediğiniz gibi özel raporlar oluşturabilir, bu raporları word, excel, csv ve pdf dosya formatlarında kayıt edebilirsiniz.

 

Raporları kullanıcı kendisi drop dwon menülerden seçtiği bölüm / parametreler ile kendi isteğine özel oluşturabilir. Hatta farklı bölüm / vardiyalardaki seçtiği parametreler arasında karşılaştırma yapabilir.

 

Dillerseniz raporların, periyodik olarak ilgili kişi veya kişilere e-mail olarak olarak gönderimide sağlanabilr.

 

zenon Analyzer web bazlı çalışan bir modüldür. Bu özelliği ile zenon analyzer'a bir web browser ile şifre korumalı olarak ulaşmak ve istenilen raporlara dünyanın her yerinden özgürce ulaşmak mümkündür.

 

zenon analyzer, zenon tarafından kayıt edilen historical veriler ve/veya online veriler işe  dinamik raporlama yapabilir. (oınline üretim takibi vb.)

 

zenon Analyzer ile ISO50001 uyumlu standart raporlar otomatik olarak hazırlanır. Bu özelliği TUV tarafından test edilerek sertifikalandırılmıştır.

 

SGE Mühendislik olarak firmamız, Avusturya menşeili Copadata firmasına ait Zenon scada yazılımının Türkiye deki yetkili tek distribütörüdür.

 

Neden zenon?

 • zenon bağımsız bir scada yazılımıdır. Bağımsız olmasının yanında, bilinen tüm protokoller ile haberleşebilecek OPC driverı bulunduğundan tüm sistemlerin tek merkezden izlenmesine olanak tanıyan tek scada yazılımıdır.
 • zenon dinamik bir yapıya sahiptir. Sektördeki tüm gelişmelere anında ayak uydurur. Bu özelliği ile Windows Server / 10/ 8 / 7 / ve CE altında çalışabilen ilk scada yazılımıdır. Aynı şekilde SQL server 2017 ve SAP gibi veri tabanları ile %100 uyumludur.
 • zenon, multi touch paneller ile uyumlu çalışan ilk scadadır.
 • zenon, içinde entegre soft PLC (Zenon Logic) bulunan tek scadadır. Bu modül ile sahada yazacağınız PLC programını ek bir editöre ihtiyaç duymadan PC de yazar test eder ve IEC 61131 standardı ile uyumlu PLC lere direkt olarak yazarak zamandan ve paradan tasarruf edersiz. Böylece scada ile PLC nizin %100 uyumlu çalışacağından emin bir şekilde sahaya gidersiniz.
 • zenon, patenti, Copadata ya ait üstün yedekleme teknolojisi (circular redundancy©) ile size sınırsız yedekleme olanakları sunar. Örneğin sınırsız sayıda birbirinin yedeği server oluşturabilir dilerseniz bir veya daha fazla server a bağlı sınırsız sayıda Client kurabilirsiniz.
 • zenon web server ile herhangi bir PC den, dünyanın herhangi bir yerinden server a kullanıcı adı ve şifre ile bağlanıp, gerçek zamanlı olarak verileri izleyebilir dilerseniz sahayı kontrol edebilirsiniz.
 • Yedekli server yapısında serverlardan biri kapanıp tekrar geri geldiğinde tüm veriler yeni açılan server yazılımı tarafından anında kopyalanarak, veri kaybının önüne geçilir. %100 verilerin yedeğinin geri alınması özelliği sadece Zenon Scada da bulunmaktadır.
 • Güvenilirliği sürekli test edilen zenon scada nın üstün güvenlik ve şifreleme yapısı ile uzak bağlantılarda tüm verilerinizin güvenliğinin garanti olduğundan emin olursunuz.
 • zenon da gelişmiş alarm algılama ve arşivleme özelliği bulunmaktadır. Alarmlar ve sistem olayları ayrı ayrı kategorize edilerek kaydedilebilir. Dilerseniz alarm durumunda e-mail ile veya cep telefonunuza mesaj ile alarm bilgisi alabilirsiniz.
 • zenon tek bir yazılım ile tüm projelere aynı çözümü sunmaz, zenon sektöre özel geliştirdiği scada yazılımları ile endüstri, enerji, gıda, ilaç, otomotiv sektörlerine özel çözümler sunan tek scada dır.
 • zenon kolay mühendislik arayüzü ile aylar sürecek scada projelerinin günler hatta saatler içinde tamamlanmasına olanak tanır. Böylece hem paradan hemde zamandan tasarruf edersiniz.

 

İşte bu nedenle biz Zenon u tercih ettik, sizde deneyin Zenon farkını görün, vaz geçemeyeceksiniz.

 

zenon Scada; Siemens (SAT 230), Sprecher Automation (Sprecon V460) gibi dünya çapında firmalar tarafından kendi isimleri ile OEM olarak yıllardır kullanılmaktadır.   

 

Eğitim ve diğer sorunlarınız için arayın konusunda uzman personelimiz size yardımcı olacaktır. Firmamız bünyesinde verilmekte olan eğitimler; Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak verilebilmektedir.

 

 

Zenon Hakkında Videolar İçin Tıklayınız (You Tube)

Kodu Model Açıklama
ZAN3-CLI-1 Zenon Analyzer zenon AN 1 Client
ZAN3-CLI-3 Zenon Analyzer zenon AN 3 Clients
ZAN3-CLI-5 Zenon Analyzer zenon AN 5 Clients
ZAN3-CLI-10 Zenon Analyzer zenon AN 10 Clients
ZAN3-SRV Zenon Analyzer zenon Analyzer Server

Site Menu